Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

DZIEŃ DZIECKA

       Dzień, w którym każde dziecko powinno poczuć się wyjątkowo i miło spędzić czas. Na świecie Dzień Dziecka nie zawsze jest celebrowany w ten sam dzień i w ten sam sposób. W Polsce przypada obecnie na 1 czerwca, ale  nie zawsze tak było. Od 1929 roku świętowano go 22 września. Tego dnia dzieci były zwolnione z zajęć szkolnych, po mszach w szkołach odbywały się akademie, a następnie zabawy, w których trakcie rozdawano słodycze. Dopiero po zakończeniu II wojny światowej Dniem Dziecka ustanowiono 1 czerwca i tego dnia to radosne święto obchodzimy do dzisiaj.    

       W naszej szkole również celebrujemy to święto, który upływa pod znakiem zabaw, gier sportowych i innych atrakcji zaplanowanych, by wywołać uśmiech na twarzy dzieci. 

       Przed nami czwartek - DZIEŃ DZIECKA 2023 - zapraszamy do zapoznania się z planowanymi atrakcjami. Dzieciom życzymy radości, uśmiechu na twarzy, samych przyjemnych chwil i zapraszamy do wspólnej zabawy. 

Data dodania: 2023-05-31 05:01:12
Data edycji: 2023-05-31 05:29:26
Ilość wyświetleń: 275

Ważne informacje

Więcej informacji

Osiągnięcia

M. Kwiatkowski laureatem konkursu historycznego. K.Kaliszewski laureatem konkursu Polonista Roku. A.Winogradow-II miejsce w konkursie matematycznym. J.Malczuk-III miejsce w konkursie literackim. O.Hawryluk-III miejsce w konkursie recytatorskim.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

godło Polski - link do strony głównej
Szkoła podstawowa
im. Stanisława Staszica

21-542 Leśna Podlaska

ul. Bialska 25 Leśna Podlaska

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej