Egzamin ósmoklasisty 25-27 maja 2021 r.

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dzień Edukacji Narodowej

Wiedza jest najbardziej wartościowym towarem na świecie.

Każde nowe odkrycie czyni nas bogatszymi.

Kurt Vonnegut

 

          Dzień Edukacji Narodowej to polskświęto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku.

 

CIEKAWOSTKI

  • Światowy Dzień Nauczyciela obchodzony jest rokrocznie 5 października pod patronatem UNESCO. Dzień ten proklamowany został w 1994 roku na pamiątkę podpisania w 1966 "Rekomendacji w sprawie statusu nauczyciela".
  • Dzień Edukacji Narodowej obchodzi większość państw na świecie. Przykładowo w Albanii święto to przypada 7 marca, w Argentynie 11 września, w Czechach i na Słowacji 28 marca, a w Meksyku 15 maja.

 

DZISIAJ

          Święto osób związanych z oświatą przebiegało w bieżącym roku szkolnym nieco inaczej niż zwykle. Ze względu na zasady bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy z tradycyjnej akademii dla wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły. Na hali sportowej spotkali się tylko najmłodsi uczniowie naszej placówki, którzy złożyli uroczyste ślubowanie.

          Z okazji tego święta Samorząd Uczniowski złożył życzenia wszystkim pracownikom i uczniom ZPO w Leśnej Podlaskiej, do których dołączono słodki drobiazg. Wiele emocji wywołał też konkurs zorganizowany przez SU Poznaj nauczyciela po obuwiu. Sprawdziliśmy, czy uczniowie są bystrymi obserwatorami i potrafią rozpoznać postać nauczyciela ukrywającą się pod fotografią butów. 

 

 

Data dodania: 2020-10-16 13:05:46
Data edycji: 2021-04-14 13:06:47
Ilość wyświetleń: 16

Ważne informacje

Próbny egzamin 17-19 marca 2021 r
Więcej informacji

Osiągnięcia

Lorem ipsum dolor sit amet, cons adipiscing elit. Proin nibh ae, suscipit.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Godło
Szkoła podstawowa
im. Stanisława Staszica

21-542 Leśna Podlaska

ul. Bialska 25 Leśna Podlaska

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej