Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości

Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem - staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.

Józef Piłsudski 

11 listopada - pamiętamy!

          Narodowe Święto Niepodległości to jeden z najważniejszych dni w kalendarzu Polaka. Obchodzimy je co roku 11 listopada, by upamiętnić odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach zaborów. Tego dnia, w 1918 roku, naród polski pełen był radości i entuzjazmu z upragnionej wolności, za którą oddało życie wiele pokoleń polskich patriotów.

        My, żyjący współcześnie, także uczciliśmy ten dzień i oddaliśmy hołd ludziom, którzy przyczynili się do powstania suwerennej, niepodległej Polski. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Leśnej Podlaskiej 10 listopada 2021 r. złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem poświęconym Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

         Nasza szkoła przystąpiła także do ogólnopolskiej akcji Szkoła do hymnu. O symbolicznej godzinie 11:11 uczniowie i nauczyciele zaśpiewali w klasach Mazurka Dąbrowskiego. Pieśń ta przed wieloma laty w serca Polaków wlewała nadzieję i zagrzewała do walki, dziś stała się symbolem naszej przynależności narodowej, dumy z trudnej i pełnej wyrzeczeń historii naszej Ojczyzny.

 

 

 

Data dodania: 2021-11-14 16:51:26
Data edycji: 2021-11-14 20:39:05
Ilość wyświetleń: 89

Ważne informacje

Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16 - 18 listopada 2021 r.
Więcej informacji

Osiągnięcia

Lorem ipsum dolor sit amet, cons adipiscing elit. Proin nibh ae, suscipit.
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Godło
Szkoła podstawowa
im. Stanisława Staszica

21-542 Leśna Podlaska

ul. Bialska 25 Leśna Podlaska

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej